• Duben

    25

    2022
  • 1295
  • 0
Máme nejkrásnější pohled na svět z ptačí perspektivy, říká výškový pracant Lukáš

Máme nejkrásnější pohled na svět z ptačí perspektivy, říká výškový pracant Lukáš

Lukáš Čada, zakladatel, majitel a team leader Výškových pracantů. Speciální výškové práce pomocí horolezecké techniky dělá od roku 2008. Nejdříve jako zaměstnanec v různých firmách, postupně se osamostatňuje a zakládá vlastní firmu.

Dokážeš říct, proč děláš tuhle práci?

Sedět v kanceláři mě nikdy nebavilo. Od malička jsem byl neposedný a vylezl na každý strom v okolí :). Miluju být venku, dýchat čerstvý vzduch a nasávat energii ze slunce. Dalším obřím přínosem pro mě je komunita lidí, se kterými pracuju. Bez kvalitních kolegů horolezců bych tuhle práci nemohl vykonávat. A já měl na kolegy štěstí.  Také máme nejkrásnější pohled na svět z ptačí perspektivy a je tam i hodně adrenalinu, který tato profese přináší a bez kterého by to také nešlo.

Čeho si vážíš?

Jednoznačnš dochvilnosti. Není nic horšího než když jste domluveni s investorem na určitý čas a on vám zavolá 15 minut před začátkem schůzky, že nestíhá a odloží schůzku na čas, který vyhovuje jemu.

Potřebuju provést nějaké výškové práce, proč si mám vybrat právě Výškové pracanty?

To je jednoduché. Děláme to už 14 let, takže nás opravdu máloco zaskočí. I když to může znít jako klišé, další důvod je profesionalita. Nebyli bychom tak dlouho na trhu, kdybychom se k práci nenaučili přistupovat opravdu profesionálně. Profesionálně ale i lidsky. Preferujeme atmosféru se vzájemnou důvěrou a respektem.

Se svými 11 pracanty se stále řadíme mezi menší firmy, ke každé zakázce přistupujeme se stoprocentním nasazením a hledáme nejpřijatelnější řešení v dané situaci. Snažím se všem vyjít vstříc i když občas mají zákazníci dosti vysoké nároky. Rozhodně vynakládám veliké úsilí ke spokojenosti jak zákazníků tak i našim pracantům. Nebojím se investorům vysvětlit závažnost spojenou jak s technologií provedených prací tak i s náročnosti požadovaného úkolu .

Lukáš

Trošku jsem to tady pokácel

Kdo je pro tebe ideální zákazník?

Cílová skupina majitelů objektů je různorodá a ani si je nedovolím škatulkovat. Asi každý s kým je rozumná řeč a kdo si v dané situaci nechá poradit. Pak je jedno pokud je to majitel činžáku, rodinného domku nebo obří obchodní centrum.

Jaké zákazníky nechcete?

Jako každá firma v dnešní době nejsme dobročinná instituce a za kvalitní práci si necháme zaplatit. Jsme rozumní, dá se s námi domluvit, ale známe svou cenu.

Jaké jsou vaše dosavadní úspěchy?

I po těch letech se snažím každou dokončenou zakázku, ať už menší či větší, vnímat jako úspěch a nezvlčet. Aktuálně vnímám jako úspěch například to, že  máme již na letošek nasmlouváno hodně mytí oken po Praze pro velké firmy a při koncovém součtu všech výměr jsme na neuvěřitelném číslu 105.000m² za rok!

Lukáš

Pohoda v kolektivu

Na co se vás zákazníci nejčastěji ptají? Např. se na vás kolem vánoc mohou obracet lidi, že chtějí nainstalovat na dům soba..? 🙂

Lidé se ptají na různé věci, jestli máme školení, jak je firma pojištěná, kolik podobných prací máme za sebou atd. Tuhle práci dělám už 14 let a soba nma střechu jsem zatím nemontoval, ale práci se nebráním a když se zákazník ozve, určitě mu i toho soba na střechu nainstalujeme 🙂

Napiš tři tvé priority

  1. Kvalitně odvedená práce a tím pádem spokojený zákazník
  2. Neotáčet se k problému zády
  3. Pohoda v kolektivu

Máš nějaký oblíbený citát?

„Kdo pracuje rukama, je dělník. Kdo pracuje rukama a hlavou, je řemeslník. Kdo pracuje rukama, hlavou a srdcem, je umělec.“

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Váš komentář zveřejním hned, jak přijedu z práce.

MÁTE DOTAZ?

Chcete se na něco zeptat nebo poslat nezávaznou poptávku?

POSLAT DOTAZ
© Copyright 2021 Výškoví pracanti - Výškové práce